Mario Sikora
Profesionální fotograf

02

ŽIVOTOPIS / biography

Mario Sikora je český profesionální fotograf
a výtvarník.
Člen Svazu českých fotografů.

03

STAVY / exhibitions

Pořádá individuální výstavy
a účastní se i výstav kolektivních.

Více informací

03

REFERENCE / references

Spolupracuje na řadě projektů.
Věnuje se fotografii, publikační činnosti
a vzdělávání.

Více informací

Galerie

Autorské fotografie a obrazy – originální díla, s vysokou trvanlivostí a uměleckou hodnotou, jež mohou být klenotem vašeho moderního domova, hotelu či penzionu, které budou obdivovat vaši přátele, hosté i návštěvníci.

ŽIVOTOPIS / biography

Mario Sikora je český profesionální fotograf a výtvarník.
Člen Svazu českých fotografů.
Pořádá individuální výstavy a účastní se i výstav kolektivních.
Spolupracuje na řadě projektů.
Věnuje se fotografii, publikační činnosti a vzdělávání – workshopy.
Rodinná tradice ve výtvarném umění více než 50let – fotografie, malba.
Svou tvorbu pravidelně prezentuje na svých webových stránkách www.MarioSikora.cz, www.FineArtM.com,
tuzemských a světových periodikách (Vogue, Imaginarium, aj.), ale také na sociálních sítích, především Instagramu, Facebooku a Behance.

VIZE / vision

Fotografie je pro mě nejen zachycení pomíjivého okamžiku, krátkého úseku v životě člověka, je pro mě i pro diváka, jedinečnou příležitostí probudit něčí mysl, vyvolat city, vzbudit představy, emoce.
Vždyť svět kolem nás i život v něm je v poslední době plný problémů, naše mysl je přehlcena informacemi, a přesto bloudí. Náš svět a život v něm musí mít nějaký hlubší smysl.

Ať už zákazníkovi či divákovi, rád zprostředkuji nejen pěkný zážitek, pohodovou, nenucenou atmosféru, příjemný den, ale především profesionální fotografii, ke které se budete rádi vracet sami, se svými dětmi i přáteli. Zastávám totiž názor, že svatba může a nemusí být příliš nákladná, oslnivá, může být s dobrým jídlem, dobrou zábavou, dobrými přáteli. Dobré svatební fotografie jsou to, co vám z ní zůstane, protože vyvolají vždy vaše vzpomínky na nejkrásnější den ve vašem životě.
Proto neváhejte a napište si o svůj svatební termín či portrétní fotografii. Pro rezervaci volných termínů využijte kontaktní formulář.

Mario Sikora

NAPSALI / wrote

Jeho fotografie zobrazují vnější podobu fotografovaného, ale i představ se kterými je autor spojuje a které v jejich duchu předvádí. Snaží se diváka oslovit jejich půvabem a jednoduchostí výrazových prostředků, klade však důraz na význam podoby ve vztahu k tématu, které si za účelem svého fotografování vybral, nebo mu bylo navrženo z vůle zadavatele fotografií.

Vladimír Procházka, červen 2016

Sen o světle: V galerii (Sen o světle) nás autor vybízí, abychom putovali makrosvětem a současně světelnou galaxií, která nás zavede do tajemného světa tvarů a snů. Zdánlivě obyčejné kapky rosy někdy vypadají jako zářící drahokamy a jindy jako planety. Souhra barev, stínů a světel je přitom v harmonickém souladu. Autor nám prostřednictvím fotografií ukazuje ojedinělý pohled, který diváky přivádí k uvědomění si, jakou krásou jsme obklopeni. Můžeme se více ponořit do hloubky a procházet se krajinou, která je na první pohled skryta. Vydáváme se na pouť příběhem a světlo nám ukazuje cestu.

Václav Sikora, prosinec 2016

Krušné časy: Kontrast mezi světlem a temnotou na fotografiích nám připomíná boj lidské mysli s myšlenkami na zradu, osamocení a odmítnutí. Z hloubky temných intrik jako protipól vychází na povrch naděje v podobě jemných světlých tónů, která dává pocit osvobození od bezmoci a smutku. Autor zde zobrazuje vliv okolního světa na lidské nitro, který může mít negativní vliv na každého z nás, ale zároveň touhu, která nutí člověka vstát, překročit zdánlivou beznaděj a vstoupit do sféry radosti. Rozhodnutí, zda se tou cestou vydáme, je jen na nás.

Jarmila Lisztwanová, červenec 2016

01030405 08

aktualita

„Jen málo věcí je opatrováno s větší láskou, než portréty lidí, jež milujeme. Zhotovím pro vás originální portréty, pro vaše blízké, pro vaše portfolio, pro vaše potěšení. Zamluvte si termín focení už nyní.“

© 2016 Mario Sikora

Volné svatební termíny pro rok 2016-2017
Praha, Pardubice, Brno, Olomouc, Ostrava, Třinec, Český Těšín, Jablunkov, Frýdek-Místek, Havířov, Bohumín, Karviná, Hranice na Moravě, Valašské Meziříčí, Žilina, Štrba, Štrbské Pleso, Bratislava, Košice…

FOTO

Pin It on Pinterest

Share This