733 290 035 info@mariosikora.cz

Mario Sikora

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAF

Mario Sikora, AFIAP, cMoL

Příběh

Mario Sikora se narodil v ocelářském městě Třinec, v České republice. Jeho kořeny sahají do dalších zemí, jako je Polsko a Slovensko. V uměleckém směru se fotografii a malbě věnoval od raného věku jako auto-didaktik, zároveň docházel do školy na malbu a keramický design, a následně pokračoval ve studiu v Praze, jako Fotograf Fotoreportér. Aktuálně pracuje ve střední Evropě se zázemím v Praze a Třinci.

Je profesionálním fotografem se zaměřením na Portrét a Reportážní fotografii. Jeho fotografie jsou charakteristické hrou se světlem, stínem, perspektivou a emocí. Při své práci klade důraz na vztah objektu, fotografa a prostředí. Zároveň pracuje s minimalismem a barvami sobě vlastními.

Mario pracuje především s profesionální digitální technikou Nikon (je členem Nikon Professional Services), jež je pro něj nástrojem pro tvorbu a prostředkem ke zhmotnění jeho představ, vjemu a pomíjivé chvíle okamžiku.

Je členem České federace fotografického uměníČFFU a zároveň členem Fédération Internationale de l’Art Photographique‘FIAP. Aktivně se účastní Mezinárodních fotografických soutěží, v niž získal řadu ocenění, čestných uznání a nominací. Je držitelem prestižního mezinárodního titulu Artist FIAP – AFIAP, udělen asociací FIAP (jedinou fotografickou organizací pod podporou UNESCO). Jako první Čech je držitel prestižního mezinárodního titulu c Master of LightcMoL, udělen asociací MoL PA. Je držitelem Zlatých medailí organizací FIAP, PSA, IAAP, MOL PA a dalších; v oblastech Colour, Monochrome, Portrait a jiných.

Aktuálně v roce 2020, v rámci soutěže EISA PHOTOGRAPHY MAESTRO 2020, v národním kole se umístil na 2. místě. V rámci soutěže 35Awards je již ve finálové 100, v kategorii Street (do soutěže bylo přihlášeno více jak 418 000 fotografií), vyhlášení proběhne po COVID-19.

Pořádá individuální výstavy a účastní se i výstav kolektivních.

Zároveň pořádá individuální a skupinové vzdělávání, jehož nedílnou součástí je moderní pojetí výuky, zaměřeno na praktickou část s objektem zájmu. Využití moderních technologií, individuální přístup ke klientovi a jeho potřebám je samozřejmostí.

V rámci focení a workshopů má možnost pro své klienty zajistit celou produkci, např. prostory, modely, vizážisty, kadeřníky, návrháře atd..

„Věřím, že můžeme společně vytvořit něco velkého.

 

Těším se na vás“ – Mario Sikora

Zajímavosti

Publikuje především v zahraničních periodikách, jako např. Photo Vogue Italia, Imaginated Magazin (Itálie), Moevir Magazine (USA), Elegant Magazine (USA, Itálie), Prolific (USA), Dark Beauty Magazine (USA) a dalších. Také českých, jako např. Nikon Blog, Megapixel a jiné. Poskytl řadu rozhovorů pro TV a YouTube.  Jeho fotografie jsou zařazeny do výběru The World of Top Photography 2017 (The Imaginarium) a výběru redakce National Geographic.  

Aktivně se věnuje fotografií od roku

Na českém trhu od roku

Výstav

Publikací

Výběr posledních ocenění

2019 | Albania, PSA Gold Medal „Old Time“
2019 | Praha, CZ, FIAP Bronze Medal, Portrait – Photo „Nostalgia“
2017 | Neutral density photography awards | Honorable Mention (Professional) – Architecture: Cityscapes – „Tales of Light“
2019 | Jarosław, PL, IAAP Gold Medal, Open – Photo „Nostalgia“
2019 | Wojnicz, PL, NATIONAL Bronze Medal, Open – Photo „Nostalgia“
2016 | Los Angeles, USA, IPA 2016 | Honorable Mention (Professional) – People – Photo „Dream“
2019 | Neutral density photography awards | Honorable Mention (Professional) – People – Portrait „Nostalgia"
2017 | Londýn, UK, Fine Art Photography Award | Nominee (Professional) – Portrait – Photo „After Wind“
2018 | Prague, CZ, Fototalent | Nominee TOP3 Finalist – Abandoned buildings – „DOORS TO HELL“

Pracuji s technikou

Nikon

Sigma

Apple

Asus

Fomei

Dedolight

Manfrotto

Vanguard

{

Mario Sikora

– Váš Sen, váš Příběh, váš Fotograf, vaše Vzpomínky.

– Za fotografií nehledejte „jen“ okamžik, ale pečlivou, promyšlenou přípravu.

– V každém věku je obsažena určitá krása či zkušenost.

{

Youth

– Emoce jsou to jediné, co máme.

Kontakt

info@mariosikora.cz

Každý měsíc novinky ...

v emailové schránce. Již Vám neunikne žádné dění,  jako první budete mít zprávy z blogu, informace o workshopech,
slevách a nových akcích.