Reference

I. Závadská

Svatební fotografie

Spolupráce s fotografem byla na vysoké profesionální úrovni. Vše dodrženo do puntíku dle domluvy. Úžasné svatební fotky na předem námi vybraném místě. Všude byla vidět jeho příprava na naši svatbu. Úprava fotek dle představ. Báječný fotograf, mohu jen doporučit.

Olšarovi

Svatební fotografie

Báječný pan fotograf. Dokázal nás na svatbě při focení rozesmát, uvolnit, pobavit, focení jsme si užili. Bezproblémová domluva, spolehlivost, profesionální chování. Několik fotografií jsme mohli omrknout hned ve svatební den…. Děkujeme mockrát za skvělou spolupráci. Vřele doporučujeme všem, kteří chtějí mít své nezapomenutelné okamžiky navždy zvěčněné.

A. Klosková

Vizážistka, projektová fotografie

Mario je profesionál ve všech směrech, skvělá komunikace, výborný přístup, přesnost, umí naslouchat potřebám klienta. Velmi příjemné jednání, mohu všem doporučit, ať už sháníte fotografa při jakékoli příležitosti, s tímto výběrem bude určitě velice spokojeni stejně, jako já.

E. Catherine

Portrétní fotografie

Mario je naprostý profesionál, samé překvapení a zábava při focení v jednom. Výborně se s ním komunikuje během focení. Ví co chce a dostane to z vás pozou i výrazem :)) Zkrátka fotoden na jedničku.
Těším se brzy na další shledání!

B. Pavlíková

Módní fotografie

Těžko bych slovy dokázala popsat focení s Mariem lépe než slečna Catherine, naprosto se vším souhlasím :). Focení jsem si opravdu užila a doporučuji tohoto profesionála úplně všem!

M. Štefanová

Modelka, projektová fotografie

Pokud jsem si do dnešní chvíle myslela, že jsem fotila s profesionály, tak jsem byla na omylu. Děkuji za nový pohled na věc. Posunulo mě to. Ráda se budu podílet na dalších projektech.

M. Špalková

Portrétní fotografie

Focení bylo pro mně obrovským zážitkem. Fotograf byl velice milý a sympatický, s velkou zásobou nápadů. Focení proběhlo v pohodové atmosféře, naprostá spokojenost. Děkuji za mile strávené dopoledne. Fotografa mohu jen doporučit.

M. Jašková

Modelka, projektová fotografie

Touto recenzí bych chtěla ještě jednou poděkovat za skvělé focení. Mario je profesionál, který ví, co od fotky chce a jak dosáhnout požadovaného výsledku. Na focení panovala pohodová atmosféra, myslím, že si to všichni přítomní užili. Fotografie vždy originální a s jasným Mariovým rukopisem. Určitě doporučuji.

K. Goláňová

Asistenka při portrétním focení

Z mého pohledu fotografa, mohu Maria směle doporučit jak modelkám, tak i kolegům fotografům. Skvěle se s ním pracuje, je trpělivý, nenucený, pracovitý a pečlivý. Mario se chová velmi profesionálně. Modelky před ním jsou uvolněné, nemají ostych, takže při focení panuje pohodová atmosféra. Je to profesionální fotograf s uměleckým talentem.

A. Soukupová

Modelka, workshop

Mariovy fotografie jsem obdivovala snad odjakživa. Líbily se mi a tu atmosféru, kterou jsem z fotek cítila, jsem nenašla u jiného fotografa. Pokud by na stole bylo vyskládáno cca 40 fotografií – Maria fotografie bych poznala hned. Jeho tvorbu nelze s žádnou zaměnit. A možná i to utváří Maria styl tím jedinečným. Odlišuje ho od ostatních fotografů. Navázat s ním spolupráci byla pro mě čest. A díky za to, že se mi splnil sen. Focení jsme plánovali už delší dobu. O to více si toho vážím, že mě Mario vybral pro svůj workshop. Děkuji, za spolupráci, i za to, že jsem dostala příležitost Vás poznat. Velice si toho vážím a věřím, že se opět setkáme.

V. Paluchová

Modelka, fashion fotografie

Mario je mistr fotograf. Přesně ví, co od fotky chce a jak toho dosáhnout. Jeho tvorba má unikátní atmosféru. Jsem ze spolupráce a výsledku nadšena. Fotky od nej mi pomohly posunout moji modelingovou kariéru, nemůžu jinak, než vřele doporučit.

Odborná kritika

Vybrané reference odborného publika. Předmětem volná a profesní tvorba.

Vladimír Procházka, kritik, červen 2016

Jeho fotografie zobrazují vnější podobu fotografovaného, ale i představ se kterými je autor spojuje a které v jejich duchu předvádí. Snaží se diváka oslovit jejich půvabem a jednoduchostí výrazových prostředků, klade však důraz na význam podoby ve vztahu k tématu, které si za účelem svého fotografování vybral, nebo mu bylo navrženo z vůle zadavatele fotografií.

Václav Sikora, výtvarník, prosinec 2016

Projekt Sen o světle: V galerii (Sen o světle) nás autor vybízí, abychom putovali makrosvětem a současně světelnou galaxií, která nás zavede do tajemného světa tvarů a snů. Zdánlivě obyčejné kapky rosy někdy vypadají jako zářící drahokamy a jindy jako planety. Souhra barev, stínů a světel je přitom v harmonickém souladu. Autor nám prostřednictvím fotografií ukazuje ojedinělý pohled, který diváky přivádí k uvědomění si, jakou krásou jsme obklopeni. Můžeme se více ponořit do hloubky a procházet se krajinou, která je na první pohled skryta. Vydáváme se na pouť příběhem a světlo nám ukazuje cestu.

Jarmila Lisztwanová, výtvarnice, červenec 2016

Projekt Krušné časy: Kontrast mezi světlem a temnotou na fotografiích nám připomíná boj lidské mysli s myšlenkami na zradu, osamocení a odmítnutí. Z hloubky temných intrik jako protipól vychází na povrch naděje v podobě jemných světlých tónů, která dává pocit osvobození od bezmoci a smutku. Autor zde zobrazuje vliv okolního světa na lidské nitro, který může mít negativní vliv na každého z nás, ale zároveň touhu, která nutí člověka vstát, překročit zdánlivou beznaděj a vstoupit do sféry radosti. Rozhodnutí, zda se tou cestou vydáme, je jen na nás.

Spojení

Fotograf, Výtvarník a Informatik.

Člen České federace fotografického umění.
Člen Nikon Professional Services.

Výstavní činnost – individuální a kolektivní.
Spolupráce na projektech.
Publikační činnost a vzdělávání.

Email: info@mariosikora.cz
Telefon: +420 730 683 449
Oficiální web: www.mariosikora.cz

IČO: 05219361
Nejsem plátcem DPH
Úřad příslušný podle §71 odst. 2 živnostenského zákona: Městský úřad Třinec