+ 420 733 290 035 info@mariosikora.cz

Mario Sikora

Mario je profesionální fotograf, který věří v sílu vizuálního příběhu. Klade důraz na zachycení emocí a okamžiků, na kterých záleží. Staňte se součástí nezaměnitelného příběhu i vy!

Bio
· Člen Asociace profesionálních fotografů ČR – APF ČR
· Člen Revizní komise Asociace profesionálních fotografů ČR – APF ČR
· Člen České federace fotografického umění – ČFFU
· Člen Fédération Internationale de l’Art Photographique’- FIAP
· Porotce mezinárodních fotografických soutěží
· Ambassador of the International Association of Art Photographers – IAAP
· DASTAX Ambassador
· VFFOTO Ambassador
· Smluvní spolupráce s agenturou art + commerce NY, USA (zastupuje Vogue Italy)
· Držitel řady mezinárodních ocenění, čestných uznání a nominací.
· Držitel Zlatých medailí organizací FIAP, PSA, GPU, IAAP, MOL PA a dalších; v oblastech Colour, Monochrome, Portrait a jiných.

„Kráse je třeba podlehnout.“
„Ve fotografii kladu důraz na hru se světlem, stínem, perspektivou a emocí.“
„Přemýšlím o fotografii velice komplexně a vždy vidím jasnou vizi, jak k výsledku dojít.“
„Věřím, že je důležitá důkladná příprava, ke každému úkolu přistupuji zodpovědně. Vždy minimálně mám s sebou dva fotoaparáty, s ukládáním fotografií rovnou na dvě karty. To znamená, že každý zachycený okamžik je v bezpečí a vaše vzpomínky budou zachovány s maximální péčí.“

Máte-li otázky nebo nápady? Kontaktujte mne. Vaše dotazy jsou vždy vítány a těším se na spolupráci na projektech či foceních.

Mario Sikora, EFIAP, EP, c**MoL, EHPS, ER-ISF
+420 733 290 035 (Phone, Whatsapp)
info@mariosikora.cz

Reference

PŘÍMO OD KLIENTŮ.
Reference najdete také na firemním profilu na Google nebo Seznam.

ANETA KERNOVÁ • Actress

“Mario je profesionál ve všech směrech, skvělá komunikace, výborný přístup, přesnost, umí naslouchat potřebám klienta. Velmi příjemné jednání, mohu všem doporučit, ať už sháníte fotografa při jakékoli příležitosti, s tímto výběrem bude určitě velice spokojeni stejně, jako já.”

EVA KOLAŘÍKOVÁ • MODEL

“Největší výzva pro mě byla fotit s Mariem Sikorou. Mario právě patří mezi ty top fotografy, kteří mají tak neuvěřitelný cit pro fotku. Jeho fotky jsou úplně jiné, než u většiny českých fotografu. Vše má perfektně zorganizované, vytvoří tým třeba o 10 lidech, je to na velmi vysoké úrovni. Ví co chce fotit a nasazení má neskutečné, jak se říká, dokáže z modelky dostat i to, co sama neví, že v ní je. Je to pro mě pocta s ním spolupracovat."

VLADIMÍR PROCHÁZKA • ART CRITIC

“Jeho fotografie zobrazují vnější podobu fotografovaného, ale i představ se kterými je autor spojuje a které v jejich duchu předvádí. Snaží se diváka oslovit jejich půvabem a jednoduchostí výrazových prostředků, klade však důraz na význam podoby ve vztahu k tématu, které si za účelem svého fotografování vybral, nebo mu bylo navrženo z vůle zadavatele fotografií.”

TAŤÁNA GOLCOVÁ

"Skvělá spolupráce, perfektní služby a vystihne přesně, co klient potřebuje. Vždy 100% připravený. Skvělé fotky! Vřele doporučuji."

KARLA VLHOVÁ

"Kurz splnil moje očekávání. Mario je fotograf, který umí vysvětlit a jeho přesné vedení mi vyhovovalo. Přátelská atmosféra se nesla celým kurzem a výsledkem jsou fotky, na které je radost se podívat. Díky."

MARTINA TŘEŠTÍKOVÁ· Model and Gallerist

"With this review, I'd like to once again express my gratitude for the fantastic photoshoot. Mario is a professional who knows what he wants from a photo and how to achieve the desired result. The photoshoot was conducted in a laid-back atmosphere, and I believe everyone present enjoyed it. The photographs are always original and distinctly bear Mario's signature style. Definitely recommended."

MARKÉTA ŠEMBEROVÁ

"The photoshoot was an enormous experience for me. The photographer was very kind and sympathetic, brimming with creative ideas. The session flowed in a relaxed atmosphere, and I'm completely satisfied. Thank you for a lovely morning. I can only recommend this photographer."

ZUZANA VEJO

“Lektor je odborníkem ve svém oboru. Velice vstřícný a příjemný přístup. Byla jsem velice spokojená. Do kurzu jsem šla s obavami, jelikož jsem naprostý začátečník a amatér, ale mé obavy byly hned od začátku rozptýleny. Odcházím spokojená a určitě se do budoucna ještě vrátím na navazující kurzy. Za tento kurz opravdu děkuji především lektorovi."

ANNA SOUKUPOVÁ

"Mariovy fotografie jsem obdivovala snad odjakživa. Líbily se mi a tu atmosféru, kterou jsem z fotek cítila, jsem nenašla u jiného fotografa.. Pokud by na stole bylo vyskládáno cca 40 fotografií - Mariovy fotografie bych poznala hned. Jeho tvorbu nelze s žádnou zaměnit. A možná i to tvoří Mariův styl tím jedinečným. Odlišuje ho od ostatních fotografů. Navázat s ním spolupráci byla pro mě čest. A díky za to, že se mi splnil sen. Věřím, že se zase někdy setkáme :-). Děkuji."

VERONIKA PAVLÍKOVÁ

"Mario je mistr fotograf. Přesně ví, co od fotky chce a jak toho dosáhnout. Jeho tvorba má unikátní atmosféru. Jsem ze spolupráce a výsledku nadšena. Fotky od nej mi pomohly posunout moji modelingovou kariéru, nemůžu jinak, než vřele doporučit."

IRENA ZÁVADSKÁ

"Spolupráce s fotografem byla na vysoké profesionální úrovni. Vše dodrženo do puntíku dle domluvy. Úžasné svatební fotky na předem námi vybraném místě. Všude byla vidět jeho příprava na naši svatbu. Úprava fotek dle představ. Báječný fotograf, mohu jen doporučit."

GABRIELA BOSÁKOVÁ LUKAŠEVIČ • MUA AND STYLIST

“S Mariem jsem měla možnost několikrát spolupracovat .Jeho přístup je ve všech směrech naprosto profesionální Veškeré jeho projekty jsou předem promyšlené a perfektně připravené .Vždy dodržuje stanovený časový plán a na place je to s ním naprostá pohoda .Se všemi na místě komunikuje a jeho výsledné fotografie jsou prostě neskutečně nádherné .Dává si vždy záležet , aby výstup z focení byl dokonalý a jedinečný a musím říct, že opravdu je .Nikdy nepustí do světa fotografii o které není přesvědčen ,že z ní vyzařuje to co má .Mario je zkrátka v tom co dělá nejlepší."

KARIN GOLÁŇOVÁ

"I needed personalized advice from a photographer, tailored exactly to my needs. Mario was the clear choice. He patiently explained everything to me."

ING. MARTINA ROTHOVÁ

“Pan Sikora byl velmi vstřícný, reagoval na naše požadavky, měl s námi trpělivost. Moc děkujeme.”

BÁRA PAVLÍKOVÁ

“Focení jsem si opravdu užila a doporučuji tohoto profesionála úplně všem!”

GATTNAR LECH

"Zajímá se o úroveň chápání posluchačů častými dotazy a ochotně dovysvětlí a poradí. Zvlášť vyzdvihuji odborně-uměleckou úroveň lektora."

JIŘÍ ČAPOVEC

"Byla to úžasná spolupráce. Umí opravdu hezky fotit, je velmi přátelský a profesionální. Pobavili jsme se 🙂 ...díky (Mariovi) jsme si to i užili. 🙂 Panovala přátelská a uvolněná atmosféra. Určitě jsme se neviděli naposled 🙂 Ale jinak přejeme hodně štěstí!"

IVA ŠTOKALUKOVÁ

"S Mariem a jeho milou asistentkou jsem měla zatím možnost spolupracovat poprvé. Už samotná domluva na focení byla velice rychlá a jasná. Mario je profesionál každým coulem avšak i tak při focení panuje velice uvolněná atmosféra. Na výsledné fotografie je radost pohledět. Děkuji a doufám, že to nebylo naposledy."

Q&A

KDE SE NACHÁZÍTE?

V Ostravě, Brně a Praze.

CESTUJETE I JINDE?

Ano, rád poznávám nové lidi, jejich kulturu, příběhy a nová místa.
Dojedu tedy tam, kde je potřeba, po ČR i celém světě.

JAKOU TECHNIKU POUŽÍVÁTE?

Mou srdeční záležitostí je Nikon, využívám jej v profesionální třídě, společně s celou škálou objektivů Nikon Nikkor N a Sigma ART, v profi řadách. Pro specifické potřeby mám k dispozici středoformát Hasselblad. Na reportážích mám vždy minimálně dva fotoaparáty s ukládáním fotografií rovnou na dvě karty. Tedy o zálohu fotografií a klid je postaráno.

JE MOŽNÉ NA VÁS ZÍSKAT I REFERENCE?

Ano, samozřejmě. Jsou k dispozici na nezávislých portálech Seznamu a Googlu. Stejně tak, v případě firemních prací je možné zaslání kontaktu na klienta.

JAK VÁS NEJLÉPE KONTAKTOVAT?

Můžete zde prostřednictvím Messengeru nebo také prostřednictvím některého z níže uvedených kontaktů či kontaktního formuláře.

Mario Sikora, EFIAP, EP, c**MoL, EHPS, ER-ISF
+420 733 290 035 (Phone, Whatsapp)
info@mariosikora.cz

Ocenění

Vybrané fotografické tituly a kvalifikace

Holder of the international title and qualification European Photographer – EP, awarded by the FEP, Federation of European Professional Photographers, Belgium
Holder of the international title Excellence FIAP – EFIAP, awarded by the FIAP association (under the patronage of UNESCO), France
Holder of the international title Excellence HPS – EHPS, awarded by the Hellenic Photographic Society, Greece
Holder of the international title Master of Light – c**MoL, awarded by the MoL PA association, Canada
Holder of the international title Renowned Exhibitor – ER-ISF, awarded by the Image sans Frontière association, France

Ocenění

2022 · FIAP Gold Medal, Portrait, Bohemia Best Authors, Czech Republic.
2022 · Salon 1 Winner a FIAP Gold Medal, TRIERENBERG SUPER CIRCUIT, Austria.
2021 · Grand Jury Winner, Music Photo Contest, Viewbug, USA.
2021 · 1st Place and FIAP Gold Medal, APHRODITE – 9th, OLYMPIC PHOTO CIRCUIT, Greece.
2021 · Nomination for Person of the Year in Young Czech Photography – under 30 years, APF, Czech Republic.
2021 · 1st Place and FIAP Gold Medal, Category: People, 1st International photo salon MOLDOVA ART FEST 2021, Moldova.
2020 · FIAP Gold Medal, 7th International Photography Contest of AFAD, Turkey.
2020 · 2nd place – Movement, EISA Maestro 2020, Národní kolo – Czech Republic.
2020 · MoL Gold medal, Photon Circuit 2020 – Derventa, Bosnia and Herzegovina.
2019 · IAAP Gold Medal, XII TYLKO JEDNO ZDJĘCIE, Jarosław, Poland.

Další ocenění

2024 · Organizer’s prize, Czech Art Photo 2024, Czech Republic.
2023 · Honorable Mention, The Budapest international foto awards 2023, Hungary.
2023 · 2nd Place, PSA Silver Medal, 130th Toronto Salon, Canada.
2023 · Honorable Mention Adolf Zika, Czech Art Photo 2023, Czech Republic.
2023 · Organizer’s prize, Czech Art Photo 2023, Czech Republic.
2023 · Nominee in Professional – Portrait, 9rd Fine Art Photography Award, London, UK
2023 · Jury selection – Momenty, FUJIFILM PHOTO AWARDS, Czech Republic.
2023 · PSA Honorable Mention, RefleX 2023, Černá hora.
2023 · Silver award, Honors of Excellence, WPE award – international.
2022 · GPU Ribbon, 32th Interfotoklub Vsetin, Czech Republic.
2022 · 1st Place, Česká stopa v Evropě, Czech Republic.
2022 · Master of Light Silver Ribbon, Summer, Sea, Sun 2022, Croatia.
2022 · PSA Honorable Mention, Summer, Sea, Sun 2022, Croatia.
2022 · FIAP Blue Ribbon, Gold Camera 2022, Montenegro.
2022 · 2xFIAP Blue Ribbon, Ocular 2022, Serbia.
2022 · Salon Silver Medal, Ocular 2022, Serbia.
2022 · Master of Light Bronze Plaquette, Ocular 2022, Serbia.
2022 · FIAP Gold Medal, Portrait, Bohemia Best Authors, Czech Republic.
2022 · IAAP Gold Medal, Bohemia Best Authors, Czech Republic.
2022 · FIAP Blue Ribbon, 3RD APOLLON BW – HPS SALON 2022, Greece.
2022 · Honorable Mention, MIFA – Moscow international foto awards, Russia.
2022 · Salon 1 Winner a FIAP Gold Medal, TRIERENBERG SUPER CIRCUIT, Austria.
2021 · Grand Jury Winner, Music Photo Contest, Viewbug, USA.
2021 · 1st Place and FIAP Gold Medal, APHRODITE – 9th, OLYMPIC PHOTO CIRCUIT, Greece.
2021 · GPU Gold Medal, International Photo Salon ETHIOPIA ART FEST 2021, Ethiopia.
2021 · FIAP Bronze Medal, 7th Wojnicz International Salon of Photography 2021, Poland.
2021 · 1st Place, Život v Evropě, Czech Republic.
2021 · DIPA Sliver Medal, Through the Viewfinder, Serbia.
2021 · PSA Gold Medal, Through the Viewfinder, Serbia.
2021 · FIAP HONOURABLE MENTION for Czech Republic, represented Mario Sikora and more., 29th FIAP Colour Biennial, France.
2021 · AIP Gold Medal, 6th Pacific-Atlantic International Photographic Circuit 2021, Singapore.
2021 · GPU Silver Medal, 4. ATHENS GRAND HPS PHOTO SALON 2021 GREECE, Greece.
2021 · Nomination for Person of the Year in Young Czech Photography – under 30 years, APF, Czech Republic.
2021 · 1st Place and FIAP Gold Medal, Category: Decisive moment, Good Light 2021 International Photo Contest, Serbia.
2021 · DIPA silver medal, Category: Open colour, Good Light 2021 International Photo Contest, Serbia.
2021 · SALON Silver Medal, Category: Open monochrome, Good Light 2021 International Photo Contest, Serbia.
2021 · 1st Place and FIAP Gold Medal, Category: People, 1st International photo salon MOLDOVA ART FEST 2021, Moldova.
2021 · APG Bronze Medal, Category: Landscape:, 1st International photo salon MOLDOVA ART FEST 2021, Moldova.
2021 · SALON Bronze medal, ORION 2021 Photo Contest, Turkey.
2021 · SALON Bronze medal, Contrast 2021, Bosnia and Herzegovina.
2021 · SALON Bronze medal, Moldova Photo Salon 2021, Moldova.
2021 · SALON Bronze medal, SAVA CIRCUIT 2021, Croatia.
2021 · FIAP Blue Ribbon, PhotoArt Prague 2021, Czech Republic.
2021 · SALON Silver medal, 6th MIROC Exhibition Penza 2021, Russia.
2021 · Honorable Mention in Portrait (Professional), Monochrome Awards 2020.
2020 · IAAP Mention, 3nd INTERNATIONAL CONTEST CAPODIMONTE SMALL PRINTS 2020, Unlimited Photo Club, Podgorica, Montenegro.
2020 · FIAP Blue Ribbon, The PhotoArt VISION, Česká republika.
2020 · APNA Gold Medal, The Objective International Salon is exhibition of art photography organised by Lens NGO, Armenia.
2020 · 1st Place a IAAP Gold Medal, The International exhibition of art photography PreFOTO Balkans EDITION, Serbia.
2020 · Finalist – TOP 20 (1008 fotografů z 56 zemí), World Eco Photo 2020, Moscow, Russia.
2020 · FIAP Gold Medal, 7th International Photography Contest of AFAD, Turkey.
2020 · Honorable mention, MONOVISIONS PHOTOGRAPHY AWARDS 2020, London, UK.
2020 · 2nd place – Movement, EISA Maestro 2020, Národní kolo – Czech Republic.
2020 · MoL Gold medal, Photon Circuit 2020 – Derventa, Bosnia and Herzegovina.
2020 · SALON Gold medal, Photon Circuit 2020 – Derventa, Bosnia and Herzegovina.
2020 · PSA Gold medal – Old time, Photon Circuit 2020 – Ulcinj, Montenegro.
2020 · NBPC Gold medal, 13th NBPC International salon of photography, India.
2019 · Honorable Mention (Professional) – People: Portrait, Neutral density photography awards.
2019 · PSA Gold Medal, Phoenix, Tirana, Albania.
2019 · IAAP Gold Medal, XII TYLKO JEDNO ZDJĘCIE, Jarosław, Poland.
2017 · Honorable Mention (Professional) – Architecture: Cityscapes, Neutral density photography awards.
2017 · Nominee (Professional) – Portrait, 3rd Fine Art Photography Award, London, UK.
2016 · Honorable Mention (Professional) – People, IPA 2016, Los Angeles, USA.

Výstavy

Individuální a skupinové fotografických výstavy 

2024 · Zlín, Kavárna Továrna „Women“
2023 · Linz, Amstetten, Mautern, Wien, Kilb, Braunau, Wels, Steyr, Gmunden, Bregenz, Innsbruck, Salzburg, Velden a Graz, TOUR  Winners, Austria
2023 · Ostrava, Slezskoostravská gallery, „Women“
2023 · Vsetín, Interfotoklub 32, Gallery Stará radnice a Muzeum region Valašsko – Vsetínský zámek
2023 · Třinec, Galerie – Municipality of the city of Třinec, „Women“
2022 · Jindřichův Hradec, Museum of photography and modern visual media, „Women“
2021 · Třinec, Museum of the Třinec Ironworks and the city of Třinec, „Mario“
2020 · Russia, III Международного фотоконкурса – World Eco Photo, виртуальной выставки избранных работ победителей и финалистов фотоконкурса
2020 · Turkey, AFAD Exhibition Sln – Exhibition and Award Cermony
2019 · Jarosław, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, „XII INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY“
2017 · Prague, Ambit kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí, „Detail“

Další výstavy

2024 · Zlín, Kavárna Továrna „Women“
2023 · Třinec, Muzeum Třineckých železáren a města Třince „Výběr Česko-Slovenské fotografie“
2023 · Linz, Amstetten, Mautern, Wien, Kilb, Braunau, Wels, Steyr, Gmunden, Bregenz, Innsbruck, Salzburg, Velden a Graz, TOUR Winners, Austria
2023 · Ostrava, Slezskoostravská gallery, „Women“
2023 · Vsetín, Interfotoklub 32, Gallery Stará radnice a Muzeum region Valašsko – Vsetínský zámek
2023 · Třinec, Gallery – Municipality of the city of Třinec, „Women“
2023 · Český Těšín, Gallery AVION „Photographs with atmosphere“
2022 · Pardubice, Exhibition spaces of Zelená brána Pardubice, „Česká stopa v Evropě“
2022 · Jindřichův Hradec, Museum of photography and modern visual media, „Women“
2022 · Hradec Králové, Hradec Králové City Library, „Život v Evropě“
2022 · Hradec Králové, Aupark, „Výstava fotografů“
2021 · Vsetín, Interfotoklub 31, Old Town Hall Gallery and Museum of the Wallachia Region – Vsetín Castle
2021 · Wojnicz, Poland, Wawel Cinema, Exhibition of awarded photographs – Wojnicz International Salon of Photography 2021
2021 · Hradec Králové, NãPLAVKA, „Výstava fotografů“
2021 · Jarosław, Art Projector Gallery, „Exhibition of awarded photographs – INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY“
2021 · Virtual exhibition, „Život v Evropě“
2021 · Hradec Králové, FOMEI TOP 2021, „Výstava fotografů“
2021 · Třinec, Museum of the Třinec Ironworks and the city of Třinec, „Mario“
2020 · Russia, III Международного фотоконкурса – World Eco Photo, виртуальной выставки избранных работ победителей и финалистов фотоконкурса
2020 · Turkey, AFAD Exhibition Sln – Exhibition and Award Cermony
2020 · Dhaka, Bangladesh, National Art Gallery, Bangladesh Shilpakala Academy, Segun Bagicha
2020 · Konya, Turkey, Sille Sanat Sarayı İbrahim Zaman, Exhibition and Award Ceremony
2020 · Ulcinj, Montenegro, PCO Gallery of Ulcinj
2019 · Pardubice, House of technology Pardubice, „K.D.E.“
2019 · Jarosław, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, „XII INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY“
2019 · Třinec, Museum of the Třinec Ironworks and the city of Třinec, „Hudba objektivem fotografa“
2018 · Hradec Králové, Reference center of the Hradec Králové City Library, „K.D.E.“
2018 · Trenčín, Trenčín Město Módy 2018 (Fashion – individual exhibition)
2018 · Třinec, Gallery of the city of Třince – Library
2018 · Čeladná, Galerie Lara, Beskydy Rehabilitation Center of Čeladná „XV, vol.1.“
2018 · Praha, Kolovraty, Library with Infocentre „Příběhy vyprávěné světlem 2.0“
2017 · Prague, Gallery Cafe Kávovarovna v pasáží Lucerna „Portrét“
2017 · Prague, Ambit of the monastery Panna Marie Sněžná on Jungmann square, „Detail“
2017 · Třinec, Museum of the Třinec Ironworks and the city of Třinec, „Příběhy vyprávěné světlem 2.0“
2017 · Třinec, Gallery of the city of Třinec – KD Trisia „Dobro a Zlo“
2016 · Třinec, Museum of the Třinec Ironworks and the city of Třinec, „Portrét“
2008 · Třinec, Gallery TRISIA „Contrasts“

Publikace

Photo Vogue Italia • Imaginated Magazin (Italy) • Moevir Magazine (USA) • Elegant Magazine (USA, Italy) • Prolific (USA) • Dark Beauty Magazine (USA) • Nikon Blog • Megapixel • FotoVideo • JsmeÚspěšní • Deník.cz • The Imaginarium • Rocketlight Magazine • Sarta Magazine • MOVEUX Magazine • Salysé • Essence Lookover Magazine • Imaginated Magazin • The world of Top Photography (The Imaginarum) • This Magazine • Yearbook Českého rozhlasu 2017 and another.

Vytvořme společně něco jedinečného

CZ · EN
Kde fotím

Česko, Celosvětově

Telefon

+420 733 290 035