+ 420 733 290 035 info@mariosikora.cz

Svatební fotografie

Příběhy lidí, láska, náklonnost a přátelství.Rád zachytím vaše jedinečné okamžiky, ke kterým se budete rádi vracet. Předsvatební schůzka či konzultace v rámci svatebního dne je pro mne samozřejmostí. Pomohu vám od prvopočátků až po dokončovací práce na tiscích snímků. Nezávazně se informujte nebo rovnou zamluvte svůj termín již nyní. Svatební focení, lze rovněž darovat i formou dárkového poukazu.

Váš sen. Váš příběh. Váš fotograf. Vaše vzpomínky.

Q&A,
Mario Sikora

KDE SE NACHÁZÍTE?

V Ostravě, Brně, Třinci a Praze.

CESTUJETE I JINDE?

Ano, rád poznávám nové lidi, jejich kulturu, příběhy a nová místa.
Dojedu tedy tam, kde je potřeba, po ČR či celém světě.

JAKOU TECHNIKU POUŽÍVÁTE?

Mou srdeční záležitostí je Nikon, využívám jej v profesionální řadě, společně s celou škálou objektivů Nikon Nikkor N,S a Sigma ART, rovněž v profi řadách. Na svatbě mám vždy minimálně dva fotoaparáty, z ukládáním fotografií rovnou na dvě karty. Tedy o zálohu fotografií a klid je postaráno.

ZA JAK DLOUHO JSOU NAŠE FOTOGRAFIE?

Fotografie jsou obvykle k dispozici za dva až osm týdnů, dle aktuální sezóny a vytížení. Lze si i připlatit expresní zpracování. Přibližně 5 fotografií je k dispozici již předem, před dodáním, tak ať je můžete již využít.

JAK LZE ZAJISTIT NAŠI REZERVACI?

Rezervace je závazná po uhrazení zálohy. Jak celý proces probíhá je uvedeno na stránce Služby & Ceník.

LZE ZÍSKAT VÍCE INFORMACÍ?

Ano, samozřejmě. Napište mi nezávaznou zprávu, o jaký termín máte zájem a jaké máte představy. Obratem se vám co nejdříve ozvu. Využít můžete kontakt zde.

Mario Sikora, EFIAP, c**MoL, EHPS, ER-ISF
+420 733 290 035 (Phone, Whatsapp)
info@mariosikora.cz

Reference

PŘÍMO OD KLIENTŮ.
Reference najdete také na firemním profilu na Google nebo Seznam.

ANETA KERNOVÁ • Actress

“Mario je profesionál ve všech směrech, skvělá komunikace, výborný přístup, přesnost, umí naslouchat potřebám klienta. Velmi příjemné jednání, mohu všem doporučit, ať už sháníte fotografa při jakékoli příležitosti, s tímto výběrem bude určitě velice spokojeni stejně, jako já.”

EVA KOLAŘÍKOVÁ • MODEL

“Největší výzva pro mě byla fotit s Mariem Sikorou. Mario právě patří mezi ty top fotografy, kteří mají tak neuvěřitelný cit pro fotku. Jeho fotky jsou úplně jiné, než u většiny českých fotografu. Vše má perfektně zorganizované, vytvoří tým třeba o 10 lidech, je to na velmi vysoké úrovni. Ví co chce fotit a nasazení má neskutečné, jak se říká, dokáže z modelky dostat i to, co sama neví, že v ní je. Je to pro mě pocta s ním spolupracovat."

VLADIMÍR PROCHÁZKA • ART CRITIC

“Jeho fotografie zobrazují vnější podobu fotografovaného, ale i představ se kterými je autor spojuje a které v jejich duchu předvádí. Snaží se diváka oslovit jejich půvabem a jednoduchostí výrazových prostředků, klade však důraz na význam podoby ve vztahu k tématu, které si za účelem svého fotografování vybral, nebo mu bylo navrženo z vůle zadavatele fotografií.”

TAŤÁNA GOLCOVÁ

"Skvělá spolupráce, perfektní služby a vystihne přesně, co klient potřebuje. Vždy 100% připravený. Skvělé fotky! Vřele doporučuji."

KARLA VLHOVÁ

"Kurz splnil moje očekávání. Mario je fotograf, který umí vysvětlit a jeho přesné vedení mi vyhovovalo. Přátelská atmosféra se nesla celým kurzem a výsledkem jsou fotky, na které je radost se podívat. Díky."

MARTINA TŘEŠTÍKOVÁ· Model and Gallerist

"With this review, I'd like to once again express my gratitude for the fantastic photoshoot. Mario is a professional who knows what he wants from a photo and how to achieve the desired result. The photoshoot was conducted in a laid-back atmosphere, and I believe everyone present enjoyed it. The photographs are always original and distinctly bear Mario's signature style. Definitely recommended."

MARKÉTA ŠEMBEROVÁ

"The photoshoot was an enormous experience for me. The photographer was very kind and sympathetic, brimming with creative ideas. The session flowed in a relaxed atmosphere, and I'm completely satisfied. Thank you for a lovely morning. I can only recommend this photographer."

ZUZANA VEJO

“Lektor je odborníkem ve svém oboru. Velice vstřícný a příjemný přístup. Byla jsem velice spokojená. Do kurzu jsem šla s obavami, jelikož jsem naprostý začátečník a amatér, ale mé obavy byly hned od začátku rozptýleny. Odcházím spokojená a určitě se do budoucna ještě vrátím na navazující kurzy. Za tento kurz opravdu děkuji především lektorovi."

ANNA SOUKUPOVÁ

"Mariovy fotografie jsem obdivovala snad odjakživa. Líbily se mi a tu atmosféru, kterou jsem z fotek cítila, jsem nenašla u jiného fotografa.. Pokud by na stole bylo vyskládáno cca 40 fotografií - Mariovy fotografie bych poznala hned. Jeho tvorbu nelze s žádnou zaměnit. A možná i to tvoří Mariův styl tím jedinečným. Odlišuje ho od ostatních fotografů. Navázat s ním spolupráci byla pro mě čest. A díky za to, že se mi splnil sen. Věřím, že se zase někdy setkáme :-). Děkuji."

VERONIKA PAVLÍKOVÁ

"Mario je mistr fotograf. Přesně ví, co od fotky chce a jak toho dosáhnout. Jeho tvorba má unikátní atmosféru. Jsem ze spolupráce a výsledku nadšena. Fotky od nej mi pomohly posunout moji modelingovou kariéru, nemůžu jinak, než vřele doporučit."

IRENA ZÁVADSKÁ

"Spolupráce s fotografem byla na vysoké profesionální úrovni. Vše dodrženo do puntíku dle domluvy. Úžasné svatební fotky na předem námi vybraném místě. Všude byla vidět jeho příprava na naši svatbu. Úprava fotek dle představ. Báječný fotograf, mohu jen doporučit."

GABRIELA BOSÁKOVÁ LUKAŠEVIČ • MUA AND STYLIST

“S Mariem jsem měla možnost několikrát spolupracovat .Jeho přístup je ve všech směrech naprosto profesionální Veškeré jeho projekty jsou předem promyšlené a perfektně připravené .Vždy dodržuje stanovený časový plán a na place je to s ním naprostá pohoda .Se všemi na místě komunikuje a jeho výsledné fotografie jsou prostě neskutečně nádherné .Dává si vždy záležet , aby výstup z focení byl dokonalý a jedinečný a musím říct, že opravdu je .Nikdy nepustí do světa fotografii o které není přesvědčen ,že z ní vyzařuje to co má .Mario je zkrátka v tom co dělá nejlepší."

KARIN GOLÁŇOVÁ

"I needed personalized advice from a photographer, tailored exactly to my needs. Mario was the clear choice. He patiently explained everything to me."

ING. MARTINA ROTHOVÁ

“Pan Sikora byl velmi vstřícný, reagoval na naše požadavky, měl s námi trpělivost. Moc děkujeme.”

BÁRA PAVLÍKOVÁ

“Focení jsem si opravdu užila a doporučuji tohoto profesionála úplně všem!”

GATTNAR LECH

"Zajímá se o úroveň chápání posluchačů častými dotazy a ochotně dovysvětlí a poradí. Zvlášť vyzdvihuji odborně-uměleckou úroveň lektora."

JIŘÍ ČAPOVEC

"Byla to úžasná spolupráce. Umí opravdu hezky fotit, je velmi přátelský a profesionální. Pobavili jsme se 🙂 ...díky (Mariovi) jsme si to i užili. 🙂 Panovala přátelská a uvolněná atmosféra. Určitě jsme se neviděli naposled 🙂 Ale jinak přejeme hodně štěstí!"

IVA ŠTOKALUKOVÁ

"S Mariem a jeho milou asistentkou jsem měla zatím možnost spolupracovat poprvé. Už samotná domluva na focení byla velice rychlá a jasná. Mario je profesionál každým coulem avšak i tak při focení panuje velice uvolněná atmosféra. Na výsledné fotografie je radost pohledět. Děkuji a doufám, že to nebylo naposledy."

SVATEBNÍ
MINI BALÍČKY

REPORTÁŽ OBŘADU

 • 20 fotografií
 • 1,5 hodiny jsem novomanželům maximálně k dispozici.
 • Forma reportážní fotografie a jedné či více fotografií skupinových bezprostředně po obřadu, v obřadní síni nebo v blízkém okolí.
 • Výstupem jsou upravené fotky v autorově pojetí.
 • Základní úprava u všech fotografií.
 • Všechny fotografie, tj. 20ks, dodány elektronicky ve velkém rozlišení.
 • Focení lze zakoupit i formou dárkového poukazu.

KOMPLETNÍ INFORMACE NA ZASLÁNÍ
CENA FOCENÍ 7980 CZK | 363 EURO

NOVOMANŽELSKÉ PORTRÉTY

 • 20 fotografií
 • 2 hodiny jsem novomanželům maximálně k dispozici.
 • Forma inscenované a reportážní fotografie. Zahrnuje pouze focení novomanželů.
 • Základní úprava a základní retuš.
 • Výstupem jsou upravené fotky v autorově pojetí.
 • Všechny fotografie, tj. 20ks, dodáno elektronicky ve velkém rozlišení.
 • Focení lze zakoupit i formou dárkového poukazu.
 • Balíček lze také využít jako Párová fotografie & Předsvatební focení (Rande)

KOMPLETNÍ INFORMACE NA ZASLÁNÍ
CENA FOCENÍ 7980 CZK | 363 EURO

REPORTÁŽ OBŘADU A NOVOMANŽELSKÉ PORTRÉTY

 • 50 fotografií
 • 3 hodiny jsem novomanželům maximálně k dispozici.
 • Forma reportážní fotografie a jedné či více fotografií skupinových bezprostředně po obřadu, v obřadní síni nebo v blízkém okolí.
 • Forma inscenované a reportážní fotografie. Zahrnuje pouze focení novomanželů.
 • Výstupem jsou upravené fotky v autorově pojetí. Základní úprava u všech fotografií, u novomanželských portrétů navíc základní retuš.
 • Všechny fotografie, tj. 50ks, dodány elektronicky ve velkém rozlišení.
 • Focení lze zakoupit i formou dárkového poukazu.

KOMPLETNÍ INFORMACE NA ZASLÁNÍ
CENA FOCENÍ 14980 CZK | 680 EURO

Info

Ceny jsou uvedeny za samotné focení, nejsou v nich zahrnuty režijní náklady a cestovné.

CELODENNÍ FOCENÍ · SVATEBNÍ DEN

CLASSIC · SVATEBNÍ DEN

 • Neomezený počet fotografií,
  s garancí minimálně 150 fotografií
 • Minimálně 8 hodin jsem novomanželům maximálně k dispozici.
 • Předsvatební konzultace – osobní či telefonická. První cca rok před svatbou, druhá těsně před svatbou.
 • Fotografie jsou foceny formou reportážní a inscenovanou.
 • Výstupem jsou upravené fotky v autorově pojetí. Základní úprava u všech fotografií, u párových fotografií je navíc základní retuš.
 • Garantováno minimálně dodání 150ks fotografií; v praxi je jich daleko více, počet zde není limitován, záleží na rozmanitosti vašeho programu. Fotografie jsou dodány elektronicky ve velkém rozlišení.

KOMPLETNÍ INFORMACE NA ZASLÁNÍ

PREMIUM · SVATEBNÍ DEN

 • Neomezený počet fotografií,
  s garancí minimálně 250 fotografií
 • Hodiny nepočítáme, maximálně jsem vám k dispozici 12 hodin.
 • Předsvatební konzultace – osobní či telefonická. První cca rok před svatbou, druhá těsně před svatbou.
 • Fotografie jsou foceny formou reportážní a inscenovanou.
 • Výstupem jsou upravené fotky v autorově pojetí. Základní úprava u všech fotografií, u párových fotografií je navíc základní retuš.
 • Garantováno minimálně dodání 250ks fotografií; v praxi je jich daleko více, počet zde není limitován, záleží na rozmanitosti vašeho programu. Fotografie jsou dodány elektronicky ve velkém rozlišení.
 • Asistent fotografa nápomocen po celou dobu fotografa.
 • Dárkový Fotoset.

KOMPLETNÍ INFORMACE NA ZASLÁNÍ

Info

Ceny jsou uvedeny za samotné focení, nejsou v nich zahrnuty režijní náklady a cestovné.

JAK PROBÍHÁ CELÝ PROCES?

 1. Seznamte se s mou tvorbou a VOP & FAQ.
 2. Kontaktujte mne, napište mi své datum svatby a sdělte mi vaše přání.
 3. Obratem vám zašlu informace o termínu a podrobnostech včetně cenové kalkulace.
 4. Nápomocna vám může být i nezávazná schůzka či telefonát. Kde se můžete dozvědět další cenné informace či si rovnou osahat tištěné produkty. Nyní se můžete rozhodnout, zda chcete využít mých služeb. v případě, že ano, budeme pokračovat v objednávce, a doladíme podrobnosti, v případě že nikoliv, nic se neděje a popřeji vám krásný den.
 5. Následně si potvrdíme všechny informace a bude vám vystavena faktura se splatností v den focení, po uhrazení zálohy či celé faktury (dle dohody), se termín stává zarezervovaný.
 6. Nyní započnou mé přípravy a zařizování tak, aby byly naplněny potřebné záležitosti k focení, zašlu vám i pár rad a tipů, aby vše proběhlo v harmonii a pohodě. Mám vždy jen jedno svatební focení denně, tak aby vznikly úžasné fotografie. Zhruba týden až měsíc před svatbou si upřesníme detaily svatby, tak aby vše probíhalo hladce.
 7. V den samotného focení je vše připraveno, přivítáme se, společně strávíme krásné chvíle a vytvoříme úžasné snímky s vámi!
 8. Následně započne výběr a postprodukce snímků, která trvá obvykle dva až osm týdnů, dle aktuální sezóny a vytížení. Lze si i připlatit expresní zpracování.
 9. Expedice probíhá prostřednictvím šifrovaného přístupu formou digitální distribuce, následně pokud jste tak neučinili a bude to vaším přáním si můžete vybrat fotografie, které si chcete nechat vytisknout.

Těším se na vás.

Mario Sikora

Vytvořme společně něco jedinečného

CZ · EN
Kde fotím

Česko, Celosvětově

Telefon

+420 733 290 035